PROJEKT BABIGOSZCZ

Nasza grupa poza własnymi treningami i seminariami prowadzi systematycznie warsztaty Ninjutsu w ośrodku dla młodzieży uzależnionej od środków psychoaktywnych w Babigoszczy (Zachodniopomorskie). Są to przeważnie tygodniowe zajęcia, na których prezentowane są podstawy Ninjutsu i prowadzone są treningi wprowadzające, mające na celu zachęcić młodzież do podejmowania aktywności fizycznej, nie tylko w obszarze wschodnich sztuk walki. Zajęcia te harmonizują z programem ośrodka, którego podstawą jest artterapia – leczenie przez sztukę. Ponieważ Ninjutsu jest sztuką właśnie, a nie tylko szkołą czy systemem walki, efektem tych warsztatów jest zawsze film lub pokaz, który pozwala podopiecznym Babigoszczy wykazać się kreatywnością przy jednoczesnym wykorzystaniu umiejętności pozyskanych na treningach. W tym dziale znajdziecie produkcje, będące owocem tych corocznych projektów.

Film będący efektem warsztatów przeprowadzonych z grupą podopiecznych ośrodka w Babigoszczy przez grupę Bujinkan z Wrocławia. Biorący udział w zajęciach postanowili pokazać niektóre umiejętności z zakresu akrobatyki i poruszania się, w konwencji nocnego treningu pod okiem jednego mistrza. Trening okazuje się wymagający, zbyt wymagający, by wszyscy zdołali wytrwać do końca …


Nakręcony przez podopiecznych Babigoszczy film tym razem w konwencji „teledysku” którego głównym bohaterem jest mityczny „mistrz”, rezydujący na ostatnim poziomie budynku, gdzie usiłują się dostać adepci Ninja, trenowani i wysyłani tam przez swojego Sensei’a.


W upalnej lipcowej atmosferze w przysłowiowym „pocie czoła” pracowaliśmy nad scenariuszem czerpiącym z bajek i przypowieści o Ninja i Samurajach. Tajemnicza księżniczka na wyspie i uwięzieni adepci, „odbijani” przez swoich pobratymców, walki na miecze, wreszcie pojmanie samej księżniczki – to wszystko zawiera niniejsza produkcja.


Jest to całość pokazu powarsztatowego prowadzonego przez Mirosława Chlebosza z wrocławskiej sekcji Bujinkan.
Na flecie gra Marek Kazana a na gramofonach DJ Twister.


© Bujinkan Poland

  • facebook
  • vimeo
  • youtube