NASZE FILMY


Film sekcji Bujinkan Fudoshin Dojo Görlitz-Wrocław jest przedstawieniem zasady Kyojitsu Tenkan-ho 虚実 転 換 法 przy odwołaniu się do pięciu elementów Go dai i tradycji szkół Bujinkan oraz Tengu.
występują: Mirosław Chlebosz 4 dan Sebastian Frankowski 4 dan Marcin Kurpios 1 dan Mateusz Górecki 3 kyu Michał Raczyński 4 kyu Tomasz Wojtkowski 8 kyu Szymon Świerżko 9 kyu i Adriana Łusek 9 kyu
Zdjęcia, montaż, post produkcja: Piotr Pakuła
Muzyka i udźwiękowienie: Michał Pakuła

Sekcja Bujinkan z Wrocławia. Clip zrealizowany w średniowiecznych ruinach niedaleko Babigoszczy.


Film przedstawiający wybrane techniki walki bronią: Shurikenjutsu (rzuty Shaken – wieloramiennymi metalowymi ostrzami), Kenjutsu (techniki walki mieczem) oraz Tantojutsu (walka krótkim ostrzem – tutaj: nożem). Wykonana mieczem sekwencja cięć należała do tradycji Togakure Ryu Ninja Biken (w wolnym tłumaczeniu: „Tajemny Miecz Ninja Szkoły Ukrytych Drzwi”), i nosi nazwę Rai-Ko no Ken („Błyskawiczny Miecz”). Technika ta stosowana była w celu przedostania się jednego Ninja przez większą grupę przeciwników.
Film zrealizowany w lipcu 2014r., podczas seminarium wrocławskiej grupy Bujinkan, poświęconego Shurikenjutsu.


Od 17 do 22 lipca 2012 roku w Babigoszczy gościła sekcja Ninjutsu Fudoshin Dojo – Bujinkan z Wrocławia. Przez cały tydzień odbywały się treningi sztuki walki ninjutsu zgodne z tzw. tradycją Tokagure Ryu. Treningi w szczególności dotyczyły rozwijania takich umiejętności jak jazda konna (Bajutsu), walka mieczem (Kenjutsu) czy ciche poruszanie się (Shiobi – iri). Efektem wspólnego treningu Społeczności w Babigoszczy i adeptów ninjutsu było przygotowanie krótkiego filmu. W trakcie kręcenia filmu nie obyło się bez kontuzji. W scenie gdzie brało udział dwóch najbardziej zaawansowanych adeptów ninjutsu – trenerów – , jeden z nich wykonując technikę walki przy użyciu miecza i zadał tak niefortunne cięcie, że skończyło się ono trzema szwami u tego drugiego. Poza tym ofiar nie było, w tym nie odnotowano żadnego zabójstwa, a przecież byli to NINJA – albo tylko dublerzy ninja z ostatnio często emitowanej reklamy nowego banku. Tak czy inaczej zapraszamy do oglądania krótkiego filmu powstałego w STUDIO BABIGOSZCZ.
W trakcie kręcenia wystąpiły również Paulina, Kasia, Ania na koniach ze stajni Żółwia Błoć oraz Marta na koniu Oskar z stajni Monar Babigoszcz.


© Bujinkan Poland

  • facebook
  • vimeo
  • youtube